Võitluskool

MTÜ Võitluskool, varasemalt Saku Taipoksi Klubi, alustas oma tegevust 2014. aastal eesmärgiga edendada erinevaid võitluskunste kui sportlikku eluviisi noorte ning täiskasvanute seas. Tänaseks õpetab Võitluskool võitluskunstihuvilisi nii Sakus kui ka Kiilis. Treenerid on kõik litsentseeritud Eesti Muay Thai Federatsiooni, Eesti Olümpiakomitee ja Sihtasutus Kutsekoda poolt. Treeningud toimuvad Saku Spordikeskuses ja Kiili Spordihoones. Treeningsaalides on olemas poksikotid, erinevad löögipinnad(lapad), kiivrid, kehakaitsmed, poksiring jpm.. Lisaks poksivarustusele on saalides ka piisavalt vahendeid Crossfit’i või ringtreeningu läbiviimiseks.

Muay Thai ehk Tai poks

Otsetõlkes tähendab “Muay Thai” kaheksa jäseme kunsti. See on praktiline ja põnev võitluskunst, milles kasutatakse jalgu, käsi, põlvi ja küünarnukke. Lisaks sisaldab Muay Thai clinchimist ehk püstimaadlust, mis on enesekaitses äärmiselt kasulik. Nagu nimi ütleb, on Muay Thai Tai rahvusvõitluskunst ja pärineb mitmesaja aasta tagusest ajast, kus seda arendati hõimudes lähivõitluse jaoks. See on tänaseni üks populaarsemaid ja arendavamaid võitluskunste, sest:

• Annab enesekaitse oskused
  • Arendab enesedistsipliini
  • Arendab vastupidavust ja parandab teie südame-veresoonkonna tervist
  • Parandab keha ning eelkõige puusa liikuvust
  • Energiat nõudvad kombinatsioonid löökides muudavad Taipoksi lõbusaks, arendavaks ja stressi vähendavaks spordialaks

Muay Thai üks suurimaid valetõlgendusi on see, et see on lihtsalt vägivalla sport. Kuid nagu kõik võitluskunstid, viljeleb Muay Thai ka olulisi väärtusi, mis on juurdunud rikkaliku traditsiooni juurtega. Sellel on võim alandada, distsiplineerida ja ka inspireerida, mis on vaieldamatult iga võitluskunsti kõige olulisemad aspektid.

Meie treeningud ühendavad vastupidavuse ja tehnika, mis sobivad kõigile tasemeklassidele ning me julgustame kõiki kaasa tegema. See teeb Taipoksist ideaalse treeningu nii algajatele kui ka edasijõudnutele.